Zadbaj o swoje zdrowie już teraz!

Wyjazdy lecznicze

Wyjazdy lecznicze to doskonały sposób, aby poprawić stan swojego zdrowia i wypocząć.

Wczasy lecznicze w sanatorium cieszą się coraz większą popularnością.

Kuracjusze coraz częściej wybierają ośrodki sanatoryjne za granicą. Cieszą się uznaniem nie tylko ze względu na doskonałe zaplecze rehabilitacyjno-lecznicze, ale również na rzetelne podejście do pacjenta, brak bariery językowej, czy doskonały klimat. To nie tylko dobra okazja do poprawy stanu zdrowia, ale też do odstresowania się od codzienności. Każdy z ośrodków proponuje duży zakres zabiegów, wysoki poziom usługi oraz możliwość turnusów rehabilitacyjnych, a ceny pobytów często są konkurencyjne w stosunku do polskich sanatoriów.

Z wyjazdów leczniczych można skorzystać zarówno z opcją finansowania w NFZ ze skierowaniem, jak i bez skierowania – wybierając dogodny czas, miejsce wyjazdu oraz mając możliwość wyjazdu z bliską osobą.
Dobrym rozwiązaniem dla poprawy stanu zdrowia jest wyjazd leczniczy jako turnus rehabilitacyjny. Posiadając skierowanie na zabiegi, można skorzystać z ich refundacji — wybierając pobyt za granicą.

 

 

 

Jak wybrać najlepsze miejsce na leczenie?

Pobyt w uzdrowisku bardzo korzystnie wpływa na człowieka, nie tylko na jego zdrowie dzięki zabiegom leczniczym, czy ułatwianiu dojścia do siebie po operacji, ale także pozwala wypocząć i odprężyć się psychicznie. Istotne jest, aby dopasować miejsce pobytu do rodzaju leczonego schorzenia lub problemu zdrowotnego.
Każde z uzdrowisk i ośrodków leczniczych specjalizuje się w leczeniu danych schorzeń, posiada odpowiednie zaplecze lecznicze, zasoby naturalnych czynników leczniczych, takich jak wody mineralne, czy borowina. Kluczowe znaczenie ma również odpowiedni klimat np. nizinny, górski, nadmorski. Przeczytaj więcej o klimatoterapii.

Dla kogo wyjazdy lecznicze?

Wyjazdy lecznicze wybierają osoby ceniące sobie zdrowy stylu życia – takie, które mają świadomość w zakresie profilaktyki schorzeń i wczesnego reagowania na pojawiające się dolegliwości. Jest to niezależne od wieku, ale od potrzeb i zrozumienia, jaką wartość ma zdrowie. Wczasy lecznicze, rehabilitacyjne czy profilaktyczne – te wyjazdy zdrowotne są dla każdego!

Z wczasów rehabilitacyjnych i leczniczych korzystają często seniorzy. Wyjazd zdrowotny pozwoli w dość krótkim czasie przejść intensywną kurację dzięki odpowiednio dobranym zabiegom i odczuwalnie poprawić stan zdrowia. Taki wyjazd umilić mogą atrakcje turystyczne i rekreacyjne, to również okazja do poznania nowych ludzi i przebywania w grupie. Często też wczasy uzdrowiskowe wybierają osoby podróżujące samotnie lub w parach, które chcą poprawić swoją kondycję fizyczną, ale i psychiczną.

Pojawiają się również oferty dla rodzin z dziećmi, które mogą wybierać pobyty w ośrodkach z bazą zabiegową dysponujących placem zabaw i dodatkowymi udogodnieniami, co pozwoli połączyć wczasy uzdrowiskowe z zabiegami dla dorosłych z atrakcyjnym wypoczynkiem i rekreacją dla najmłodszych.
Wyjazdy lecznicze to dobra profilaktyka chorób cywilizacyjnych, które zdarzają się coraz częściej na skutek przepracowania, przewlekłego stresu i niezdrowego trybu życia. Ta grupa kuracjuszy chętnie wybiera ośrodki, które prócz zabiegów leczniczych oferują relaks w SPA, dzięki temu można zadbać zarówno o zdrowie, jak i samopoczucie człowieka.

Łącząc wyjazdy lecznicze z innymi elementami dbania o zdrowie takimi jak aktywność fizyczna, czy odpowiednia dieta, można uniknąć rozwoju wielu schorzeń i cieszyć się lepszą formą i zdrowiem przez długi czas.

Zapraszamy na Litwę!

Uzdrowiska DruskiennikiBirsztany i Połąga oferują kuracjuszom wspaniałe możliwości wypoczynku i powrotu do zdrowia!

Medasco_sanatoria_wyjazdy lecznicze

Zadzwoń, zapytaj o ofertę.

Nasz konsultant czeka

na telefon od Ciebie

71 71 999 99
czynne pon-pt: 9.00 – 17.00

MEDASCO S.A.
Sanatoria
Rehabilitacja
Telefon:
71 71 999 99


Koordynator:
733 355 229
biuro@medasco.pl