Wiesław Żukowski

W minionym 2016 roku Lekarz okulista stwierdził u mnie zaćmę prawego oka i skierował na zabieg. Zostałem zarejestrowany na marzec 2019 rok. Po kilku miesiącach oczekiwania pojawiła się również zaćma oka lewego. Przeżywałem dosłowny koszmar spowodowany słabym widzeniem. Potykałem się o krawężniki znaki drogowe, nie mogłem odczytać numeru autobusu komunikacji miejskiej itp. Na nic zdały się moje monity i prośby o ewentualnym przyśpieszeniu terminu zabiegu. Nie dysponując odpowiednim finansem na prywatne usunięcie zaćmy byłem skazany na koszmar życia osoby prawie nie widzącej. Całkiem przypadkowo napotkałem afisz informujący o możliwości dokonania zabiegu zaćmy na Litwie za pośrednictwem firmy MEDASCO w Białymstoku refundowany przez NFZ. Niezwłocznie tam się udałem chcąc uzyskać bliższe informacje.
Miłe i sympatyczne pracownice firmy poinformowały mnie , iż jeśli zdołam załatwić badania lekarskie oraz zaświadczenie od lekarza rodzinnego już za tydzień mogę jechać na zabieg w Wilnie. Udało mi się wszystko sfinalizować. Po tygodniu ze wspaniała opiekunką grupy Panią Pauliną, miłym kierowcą i pacjentami udaliśmy się do szpitala MDTC na Litwę. Ciąg pozytywnych wrażeń zaczął się już po przekroczeniu progu szpitala. Powitania w języku polskim, nowoczesność sprzętu, pełna wiedza i fachowość oraz uczucie serdeczności, sympatii i w każdym momencie chęć pomocy. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań w kolejności przechodziliśmy na salę gdzie wykonywano zabieg usunięcia zaćmy. Następnie udaliśmy się do hotelu i po spożyciu obiado-kolacji, odpoczynek.
Następnego dnia śniadania, wizyta w szpitalu celem zdjęcia opatrunku, pierwsze oględziny oka i powrót do domu. Zadowoleni, szczęśliwi, uradowani pozytywnym sukcesem ponownie patrzymy jaskrawym okiem na otaczający nas świat.
Z pełną odpowiedzialnością oświadczyć pragnę iż to co napisałem jest to tylko i wyłącznie moje odczucie wynikające ze szczęścia i zadowolenia płynące z głębi serca. Nikt mnie do tego nie namawiał, nie robię reklamy, chcę tylko wyrazić swoje zadowolenie i podzielić się szczęściem, które mnie spotkało. Jeśli uzbieram potrzebne fundusze zaćmę na drugim oku usunę również na Litwie co z pełną odpowiedzialnością polecam innym pacjentom oczekującym w kilkuletnich kolejkach po zdrowie.
Dobrze się stało, że ktoś się znalazł w naszym kraju, kto w radykalny sposób chce pomóc biedniejszej warstwie społeczeństwa w chorym systemie służby zdrowie.
Jeszcze raz dziękuję i polecam innym.

MEDASCO S.A.
Sanatoria
Rehabilitacja
Telefon:
71 71 999 99


Koordynator:
733 355 229
biuro@medasco.pl