Uzdrowisko Druskienniki

Druskienniki to największe i najnowocześniejsze uzdrowisko na Litwie.

Wybierz to wyjątkowe miejsce położone nad Niemnem na odpoczynek i poprawę zdrowia.

Druskienniki znajdują się na południu Litwy, 60 km od granicy Polski. To jedno z najlepszych uzdrowisk klimatycznych i balneologicznych w Europie, którego tradycje uzdrowiska pielęgnowane są już od ponad dwustu lat. Jest to uzdrowisko wody mineralnej, borowiny oraz terapii klimatycznej.

Uzdrowisko bogate jest w wody mineralne o różnorodnym zmineralizowaniu. Ich skład chemiczny zbliżony jest do znanych europejskich wód mineralnych. Sama nazwa Druskienniki związana jest ze źródłami słonej wody (lit. druska – sól), których w Druskiennikach jest aż 7.

Znane są tu także miejscowe złoża borowinowe. Wyjątkowym surowcem leczniczym wykorzystywanym w uzdrowisku Druskienniki jest borowina biała, ze względu na barwę przypominająca cement, nazywany jest tak muł znajdujący się głównie pod pokładami powszechnie znanej borowiny.

Otaczające Druskienniki lasy sosnowe i liczne źródła wody sprawiają, że jest tu bardzo czyste powietrze, świadczą o tym przeważające w powietrzu jony ujemne (lekkie).

Nowoczesne sanatoria o wysokim standardzie oferują niezliczoną ilość zabiegów z wykorzystaniem leczniczych właściwości borowiny i wody mineralnej, które z powodzeniem wykorzystywane są w terapii wielu schorzeń np. układu krążenia, nerwowego, trawiennego, dróg oddechowych oraz aparatu ruchowo-oporowego – w tym choroby kręgosłupa i stawów, a także w niektórych schorzeniach skóry, endokrynologicznych, ginekologicznych czy też pourazowych.

Druskienniki są wspaniałym miejscem zarówno na poprawę stanu zdrowia, jak i na aktywny wypoczynek.

Turyści mogą skorzystać z największego na Litwie Aquaparku, parku linowego, całorocznego stoku narciarskiego, rejsów statkiem po Niemnie. W południowej części miasta znajdują się dwa jeziora Druskonis i Margeliu Akys (Panieńskie Oczy) wraz z kąpieliskiem i plażą, gdzie możliwe jest również wypożyczenie rowerów wodnych oraz łodzi wiosłowych. Wspaniałe ścieżki ciągnące się z centrum miasta przez piękne lasy, nad jeziorami i uroczyskami zachęcają do wycieczek pieszych i rowerowych.

                                                                    

Druskienniki mają doskonałe zaplecze zabiegowe w ośrodkach uzdrowiskowych, wspaniałą przyrodę i bardzo dobrą infrastrukturę turystyczną.

To doskonałe miejsce, by odpocząć od codziennego życia i rozkoszować się wyjątkowym klimatem.

MEDASCO S.A.
Sanatoria
Rehabilitacja
Telefon:
71 71 999 99


Koordynator:
733 355 229
biuro@medasco.pl