Sanatoria bez kolejki

Jeśli czekasz w kolejce do sanatorium lub masz skierowanie – złóż dokumenty w NFZ i po zakwalifikowaniu wybierz najlepszą dla Ciebie ofertę Medasco.

Dzięki temu możesz ominąć kolejkę, wyjechać z grupą przyjaciół lub rodziną w tym samym czasie, wybrać standard pokoju, jak również połączyć różne formy wyjazdów – leczenie uzdrowiskowe i rehabilitację.

 

 Czy wiesz że:

… nie musisz czekać w kolejce do specjalistów

Od 15 listopada 2014 roku osoba ubezpieczona w Polsce może się ubiegać o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej, z których skorzystała poza granicami Polski w dowolnym kraju Unii Europejskiej, zarówno w publicznym, jak i prywatnym systemie opieki zdrowotnej, na zasadach określonych w znowelizowanej ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

 

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/24/UE z dnia 9 marca 2011 r. w sprawie stosowania praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej (termin transpozycji 25 października 2013 r.) jasno stwierdza, że pacjenci objęci systemem ubezpieczenia zdrowotnego w państwach UE mają możliwość swobodnego leczenia za granicą, w innym państwie członkowskim UE oraz prawo do zwrotu kosztów leczenia, o ile dana usługa mieści się w koszyku świadczeń i limicie kosztów. Jeśli kwota leczenia jest wyższa, państwo zwróci jedynie część. Przykładowo: cena leczenia sanatoryjnego na NFZ w Polsce to ok 1380 zł i do tego limitu można ubiegać się o zwrot za leczenie transgraniczne.

Szerzej o transgranicznej opiece zdrowotnej przeczytasz na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.bpp.gov.pl/dla-pacjenta/transgraniczna-opieka-zdrowotna/

 

… usługi medyczne na Litwie są na wysokim poziomie europejskim

Litewską medycynę ceni się za wysoki poziom jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług w zakresie opieki zdrowotnej, szacunek, staranność i uwagę do pacjenta – podstawowe wartości, na których oparta jest obsługa pacjentów. System opieki zdrowotnej spełnia wymogi stawiane przez dyrektywy UE, wysokie kwalifikacje medyków są uznawane i cenione w państwach UE. Za dostępną cenę odbywa się proces leczenia, a świadczone usługi spełniające europejskie standardy.

Medycy zapewniają profesjonalne badanie, rozpoznanie i leczenie schorzeń, zaś personel administracji zakładów leczniczych dba o to, aby pacjenci zagraniczni szybko otrzymywali wszelkie niezbędne informacje o wymaganym leczeniu, podróży, zakwaterowaniu i sposobach spędzenia czasu wolnego.

W prywatnych zakładach opieki zdrowotnej nie ma kolejek, dlatego niezbędnej pomocy specjalistycznej można udzielić w czasie dogodnym dla pacjenta. Lekarze i pielęgniarki znają języki obce, stale szkolą się na Litwie i za granicą.  Instytucje lecznicze są zaopatrzone w nowoczesny sprzęt medyczny.

 

… możesz przyspieszyć kolejkę w sanatorium

Dzięki dyrektywie transgranicznej nie trzeba czekać na leczenie uzdrowiskowe, wystarczy skorzystać z oferty sanatorium zagranicznego, a pacjenci mają możliwość uzyskania dofinansowania do kuracji zagranicznej w jednym z krajów Unii Europejskiej.

 

… warto zmienić klimat

Delikatny klimat litewskich uzdrowisk orzeźwia, leczy, rozluźnia i wzmacnia. Odpowiednie wartości ciśnienia, temperatury, wilgotności powietrza oraz ilości opadów, kierunek i siła wiatru, a także intensywności nasłonecznienia są bardzo istotne dla poprawnego funkcjonowania każdego żywego organizmu. Zabiegi terapii klimatycznej wspomagają funkcje termoregulacji organizmu, pobudzają przemianę materii oraz działanie wielu innych układów fizjologicznych. Intensyfikują one

immunobiologiczną reaktywność organizmu oraz normalizują jego mechanizmy neuroregulacyjne. Najważniejszą formą terapii klimatycznej jest przebywanie na świeżym powietrzu: wdychanie powietrza, sen i wypoczynek na dworze, ćwiczenia gimnastyczne oraz gry sportowe. W celu uzyskania lepszych wyników łącz te zabiegi z kąpielami słonecznymi.

Masz problemy z sercem i układem krwionośnym? Jesteś często podenerwowany, zmęczony i opadasz z sił? Nasycone tlenem powietrze naszego kraju pomoże poprawić stan rozstrojonego układu nerwowego oraz polepszy humor. Oddychając takim powietrzem będziesz lepiej spał, uaktywni się działanie wątroby i unormują się procesy wymiany białek i tłuszczy zachodzące w organizmie

 

Jak zorganizować leczenie uzdrowiskowe  za granicą?

Krok 1

Interesuje cię wyjazd do sanatorium ? Umów się na wizytę do lekarza ubezpieczenia zdrowotnego,

aby otrzymać skierowanie na leczenie uzdrowiskowe. Wystawiając skierowanie lekarz kierujący pacjenta na leczenie zobowiązany jest dokładnie opisać stan zdrowia pacjenta, w szczególności wyraźnie określić stopień samodzielności.

Zapytaj lekarza czy musisz dołączyć do skierowania kopie dokumentów oraz wymagane wyniki badań (morfologii, ob, moczu, EKG, zdjęć rtg).

Krok 2 

Jeśli otrzymałeś skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego na leczenie uzdrowiskowe, powinieneś udać się z nim do oddziału NFZ, w celu złożenia wniosku do sanatorium

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe może być przesłane drogą elektroniczną do oddziału Funduszu przez lekarza kierującego.

Krok 3

Skierowanie, które wpływa do oddziału Funduszu jest rejestrowane i otrzymuje indywidualny numer. Po  zakwalifikowaniu do leczenia uzdrowiskowego lub odmowie otrzymasz potwierdzenie  listownie.

Krok 4

Nie czekaj w kolejce, jeśli masz listowne potwierdzeniem z NFZ skontaktuj się telefonicznie lub drogą elektroniczną  z doradcą klienta MEDASCO.  Dokładnie objaśni wszystkie procedury i pomoże w wyborze sanatorium oraz zajmie się postępowaniem administracyjnym.

Krok 5

Jedziesz do wybranego przez siebie sanatorium za granicą  w dogodnym terminie, nie czekając w kolejce tym samym przyspieszając szansę na poprawę swojego stanu zdrowia.

Dlaczego warto jechać do sanatorium z MEDASCO ?

  • Wybraliśmy najlepsze sanatoria w miejscowościach uzdrowiskowych w Druskiennikach, Palandze i Birsztanach, które posiadają doskonałe zaplecze leczniczo-rehabilitacyjne.
  • Omijasz kolejkę, która w NFZ trwa 2-3 lata
  • Możesz wyjechać z grupą przyjaciół lub rodziną w tym samym czasie, w to samo miejsce
  • Sam wybierasz standard pokoju oraz miejscowość uzdrowiskową

 

Litewskie uzdrowiska zapraszają  na wyprawę rzekami i jeziorami, oferują wypoczynek i szybsze odzyskanie sił.

Poczuj zapach sosnowych lasów, zasmakuj leczniczej wody,  usłysz szum morza, załóż korale z bursztynu i wróć do zdrowia zabierając do domu odrobinę Litwy.
MEDASCO S.A.
Sanatoria
Rehabilitacja
Telefon:
71 71 999 99


Koordynator:
733 355 229
biuro@medasco.pl