Rehabilitacja za granicą z refundacją NFZ

Skorzystaj z rehabilitacji za granicą.

Refundacja kosztów leczenia z NFZ.

Rehabilitacja to najlepszy sposób, by powrócić do formy. Jej głównym założeniem jest przywrócenie lub pomoc w osiągnięciu najlepszej sprawności, która pozwoli choremu na samodzielne funkcjonowanie lub powrót do codziennych obowiązków.
Rodzaj rehabilitacji zależy przede wszystkim od stanu i potrzeb pacjenta, ale istotny jest czas jej rozpoczęcia. Im wcześniej zostanie wprowadzona, tym większe szanse, że pacjent odzyska dawną sprawność i nie będzie potrzebował pomocy osób trzecich. Warto pamiętać, że to proces, który powinien trwać odpowiednio długo i nie należy go skracać. Powrót do zdrowia powinien się odbywać pod okiem zespołu specjalistów, jego plan powinien być dobierany indywidualnie, w zależności od potrzeb danego pacjenta.

 

 

Zabiegi wykonywane w trakcie rehabilitacji

  • Fizykoterapia jest jednym z głównych elementów rehabilitacji, a podstawowymi i najczęściej stosowanymi zabiegami są:
  • Kinezyterapia, czyli leczenie ruchem, który ma korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, także psychiki. Każdy pacjent ma opracowywany indywidualny program ćwiczeń, który mam pomóc powrócić mu do dawnej sprawności lub stać się w miarę możliwości samodzielnym.
  • Masaż, wpływający dobrze na poprawę krążenie, rozluźnienie mięśni, wzmocnienie stawów, poprawię przemiany materii. Pomaga również pozbyć się bólu i napięcia, korzystnie działa także na psychikę, odprężając i uwalniając od napadów lęków i stresów.
  • Jonoforeza, w której wykorzystywane są bodźce elektryczne, pobudzające nerwy i łagodzące ból, jak również dodatkowo poprawiają przemianę materii.
  • Hydroterapia, czyli terapia wodą polegająca na ekspozycji na działanie wody bolących lub zmienione przez chorobę miejsc.
    Leczenie polem magnetycznym, dzięki czemu łagodzi się dolegliwości bólowe. Ten rodzaj terapii polecany jest osobom po urazach, złamaniach lub chorującym na reumatyzm.
  • Krioterapia, czyli leczenie zimnem — stosowane w terapii leczeniu bólu.
  • Balneoterapia to terapia wykorzystująca wody lecznicze w różnych temperaturach, błota i gazy w celu leczenia schorzeń pacjenta. Kuracja obejmuje wszelkie zabiegi wodne, picie wód mineralnych czy inhalacje. Prowadzona przede wszystkim w specjalnych ośrodkach lub sanatoriach.

Lekarz prowadzący kieruje na typowe zabiegi rehabilitacyjne związane z leczeniem pourazowym.
Jednak jeśli pacjent uzna, że potrzebuje rehabilitacji i chce skorzystać z niektórych zabiegów — może to zrobić bez skierowania. Takie zabiegi są płatne i aby były skuteczne, trzeba koniecznie skonsultować swoją dolegliwość z rehabilitantem. Czasami bardzo podobne przypadłości wymagają zupełnie innego podejścia terapeutycznego.
Właśnie z tego powodu zaleca się w pierwszej kolejności konsultację lekarską, a dopiero później zapis na zabiegi rehabilitacyjne w specjalistycznym gabinecie.

 

Rehabilitacja w ramach NFZ

Pacjent, który posiada ubezpieczenie, może się ubiegać o rehabilitację w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W zależności od typu dolegliwości czy schorzenia lekarz daje skierowanie na określoną liczbę zabiegów.
Jeżeli termin oczekiwania na rehabilitację jest bardzo długi, a pacjent chciałby przyspieszyć kolejkę – może zdecydować się na rehabilitację za granicą, a zabiegi mogą być zrefundowane przez NFZ.

Medasco zorganizuje wyjazd na leczenie rehabilitacyjne w ustalonym terminie wraz z rezerwacją miejsca dla wybranego standardu leczenia.
W ośrodku leczniczym na pacjenta czeka konsultacja medyczna wraz z dopasowaniem liczby i rodzaju procedur medycznych oraz zabiegi rehabilitacyjne w odpowiednim cyklu terapeutycznym, zgodne z wymogami NFZ.
Po powrocie zajmiemy się rozliczeniem refundacji kosztów leczenia w wojewódzkim oddziale NFZ do poziomu ustalonego przez polski fundusz zdrowia.

 

sanatorium za granicą z refundacją NFZ_Tulpes

Nie czekaj, skorzystaj z rehabilitacji w sanatorium Tulpes w Birsztanach.
To wspaniałe miejsce, aby powrócić do dobrej formy i wypocząć!

O sanatorium przeczytasz więcej TUTAJ

MEDASCO S.A.
Sanatoria
Rehabilitacja
Telefon:
71 71 999 99


Koordynator:
733 355 229
biuro@medasco.pl