Połąga – nadmorskie uzdrowisko na Litwie

Połąga,  poczuj nadmorski klimat tego wspaniałego uzdrowiska.

Połąga (lit.Palanga) to piękne i znane uzdrowisko położone nad Morzem Bałtyckim ok. 25 km na północ od Kłajpedy. Wyjątkowo korzystny klimat, duża ilość jodu, piękne i szerokie plaże, wydmy i lasy sosnowe przyciągają turystów i kuracjuszy którzy potrzebują nie tylko odpoczynku, ale również powrotu do zdrowia.

 

Krajobraz Połągi, wielokolorowe bezkresne morze, wspaniały park i pachnący las sosnowy obudzą pozytywne emocje, poprawią humor, rozwieją codzienne kłopoty.

Naturalne czynniki lecznicze Połągi wyróżniają ją wśród innych kurortów Litwy.

Morski klimat tej miejscowości charakteryzuje się wyrównaną temperaturą, bez znacznych wahań, ciepłym latem oraz raczej łagodną zimą. Ciągły ruch mas powietrza pomiędzy lądem a morzem wywołuje naturalną wentylację wybrzeża (nie ma tego w klimacie lądowym). Powietrze w Połądze jest nie tylko czyste, lecz także nasycone większą ilością ozonu, jonów oraz cząsteczek fitoncydów pochodzenia roślinnego. Wiatr od morza z malutkimi kropelkami wody przynosi na plaże chlor, jod i cząsteczki innych soli, dlatego oddychając nadmorskim powietrzem korzystamy z naturalnej inhalacji.

Wydmy i lasy sosnowe tworzą naturalne zacisze, gdzie w chłodniejsze i wietrzne dni wczasowicze znajdują przytulne miejsca do wypoczynku, natomiast w upalne dni pod pachnącymi sosnami można się ukryć przed parzącym słońcem.

Kąpiel w morzu pozytywnie działa na ludzki organizm, gdyż oddziałują wszystkie czynniki naturalne. Słońce, powietrze i woda współdziałają z aktywnymi ruchami oraz mechanicznymi i chemicznymi właściwościami mas wody. Działanie naturalnych czynników korzystnie wpływa na organizm: polepsza się wymiana materii, praca układu oddechowego i krwionośnego, wzmacnia się układ nerwowy, mięśniowy i inne.

Różnorodność warunków klimatycznych w Połądze jest bardzo znacząca, gdyż w zależności od stopnia zahartowania i aklimatyzacji chorego lub wypoczywającego można wybrać odpowiednią porę roku na przyjazd. W ten sposób warto częściowo decydować o przebywaniu w dużym natężeniu słońca, sile wiatru oraz innych warunkach.

                                                                                                                             Połąga to także kurort balneologiczny.

 

W lecznictwie wykorzystywana jest nie tylko morska woda, lecz także woda mineralna, leczniczy muł błotny oraz inne fizyczne zasoby lecznicze. Centra rehabilitacyjne i sanatoria czynne są w Połądze przez cały rok. W zależności od Twego zdrowia specjaliści zaproponują Ci fizjoterapię, kinezyterapię, psychoterapię, mechanoterapię, refleksoterapię, haloterapię, masaże lecznicze, lecznicze kąpiele i natryski, borowinę oraz inne zabiegi.

W Połądze z powodzeniem leczone są różnorodne zaburzenia centralnego układu nerwowego oraz układu naczyń krwionośnych, neuroza i otyłość. Kurort szczególnie nadaje się dla osób leczących się po różnorodnych infekcjach, operacjach, zaburzeniach funkcjonowania mięśni serca, które powstały od przemęczenia lub zaburzeń przemiany materii. W najcieplejszym okresie roku w Połądze można leczyć reumatyzm oraz inne choroby stawów, korzonki

Najlepsze wyniki w leczeniu uzyskuje się po kuracjach w klimacie, do którego człowiek jest przyzwyczajony. Dlatego też dla mieszkańców umiarkowanej strefy klimatycznej kurort w Połądze jest w większości wypadków bardziej odpowiedni aniżeli ciepłe kurorty południowe.

 

Bogato rozwinięta oferta wypoczynkowa tego miejsca gwarantuje wiele atrakcji wodnych i sportowych, piękne szlaki rowerowe, park krajobrazowy, ogród botaniczny, miejsca ciekawe historycznie jak Pałac Tyszkiewiczów i Muzeum Bursztynu. A wieczorny spacer po molo zachwyci przepięknym widokiem zachodzącego słońca.

To piękne miejsce zadowoli zarówno szukających spokoju i poprawy stanu zdrowia, jak i tych którzy oczekują ciekawych atrakcji turystycznych.

 

źródło: http://www.lithuania.travel/pl/publikacje/20396

MEDASCO S.A.
Sanatoria
Rehabilitacja
Telefon:
71 71 999 99


Koordynator:
733 355 229
biuro@medasco.pl