Magda, Warszawa

Mam 38 lat i miałam dość dużą wade wzroku -6, i -7 dioptrii i ciężko mi było z nią normalnie funkcjonować w pracy biurowej i w domu. Trzeba pamietac o zakupie soczewek, zmienianiu ich, noszeniu okularów, itd.

29 stycznia 2018 roku pojechałam z Warszawy na laserowa korektę wzroku metodą Lasik do prywatnego szpitala MDTC w Wilnie.

Podróz wygodnym busem zleciała nam szybko i bezpiecznie (mimo zimowej aury). Jechałam razem ze starszymi pacjentami, którzy odbywali tego dnia zabieg usuniecia zaćmy.

Asystowała nam z ramienia Medasco, i była wszędzie tam gdzie jej potrzebowano, Pani Daria Mejnartowicz.

Po przyjeździe do szpitala w Wilnie mikrochirurg Lolita przeprowadziła szereg badań okulistycznych potrzebnych do ustalenia szczegółów zabiegu. Trwało to około 1,5 godz.

Zabieg odbył się w znieczuleniu miejscowym i trwał 15-20 minut razem z przygotowaniem. Operowano oboje oczu, jedno po drugim.

W czasie zabiegu cały czas ktoś był ze mna w kontakcie, uspokajał, dawał krople, pytał o mój komfort.

Nie było problemu, żeby się porozumieć z kadra medyczna, bo mówili zarówno po angielsku, jak i rosyjsku a niektórzy tez po polsku. Zreszta cały czas była przy mnie Pani Daria Mejnartowicz, która dbała o zapewnienie mi komfortu leczenia i pobytu. W końcu odbywało się ono za granicą i to oczywiste, ze miałam stres jak wszystko się potoczy.

Nie było jednak żadnego powodu, żeby się niepokoić. Po zabiegu przez jakiś czas oczy bolały mnie, łzawiły i były wrażliwe na światło, ale to przeszło i potem już widziałam dobrze bez okularów i soczewek! Chodziłam w okularach przeciwsłonecznych, żeby nie podrażniać oczu.

Po zabiegu, razem z pacjentami z zaćmą, pojechaliśmy na nocleg ze śniadaniem do pobliskiego hotelu. Wróciliśmy do szpitala następnego dnia rano na wizytę kontrolna, po dokumentacje medyczną (w j. polskim) i zalecenia.

Badania okulistyczne, zabieg korekcji, pobyt w szpitalu, obsługa medyczna  były profesjonalne i bez zarzutu. Wyposażenie gabinetu i sali operacyjnej bardzo nowoczesne i czyściutkie. Odczuwałam dużą życzliwość i szacunek na każdym kroku.

Firmie Medasco należą się także słowa uznania i wdzięczności za organizacje wyjazdu, proces przygotowania do niego. Zainteresowanie Pani Darii Mejnartowicz oraz doktor Lolity wynikiem operacji trwa do dnia dzisiejszego  obie dopytują jak się czuje i czy wszystko z moimi oczami jest dobrze.

Mija już 2 miesiąc po zabiegu, a ja nadal widzę bardzo dobrze bez okularów. Jestem zadowolona z zabiegu i cieszę się ,ze podjęłam taką decyzję. Choć wciąż się łapie na tym, ze chce wyjąć soczewki na noc, przecież już nie muszę! Robię wszystko co chcę bez nich i bez okularów.

Magda, Warszawa

MEDASCO S.A.
Sanatoria
Rehabilitacja
Telefon:
71 71 999 99


Koordynator:
733 355 229
biuro@medasco.pl