Świetnie Cię znowu tak dobrze widzieć

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku – to bezpieczna, dokładna, bezbolesna i szybka korekcja wad refrakcji, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Po korekcji pacjent już trzeciego dnia po zabiegu może bezpiecznie kierować samochodem i pracować przy komputerze.
Laserowa korekcja wzroku jest najnowocześniejszą metodą trwałej korekcji wad refrakcji i pozwala na całkowite wyeliminowanie lub zminimalizowanie konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Metoda jest szczególnie polecana dla osób, którym prawidłowy wzrok jest niezbędny do wykonywania codziennych obowiązków.


 • Przy krótkowzroczności układ optyczny oka jest zbyt silny, co powoduje, że promienie świetlne skupiają się przed siatkówką. Korekcja laserowa polega na spłaszczeniu krzywizny rogówki.


 • Przy dalekowzroczności układ optyczny oka jest za słaby i promienie świetlne skupiają się za siatkówką. Korekcja laserowa wzmocni go poprzez uwypuklenie rogówki.


 • Przy astygmatyzmie krzywizna rogówki lub soczewki jest nieregularna i sprawia, że światło skupia się w różnych punktach. Korekcja polega na wyrównaniu krzywizny rogówki i skupieniu promieni w jednym punkcie.
Usługa
Zabieg LASIK, LASEK, PRK, PTK, TransPRK (cena zabiegu obu oczu)
Organizacja i gwarancja noclegu ma terenie Wilna
Organizacji transportu do i z placówki medycznej realizującej usługę leczenia
Zabieg nie jest refundowany przez NFZ
Cena
4500 PLN
100 PLN
200 PLN
MediRaty


Cena zawiera koszty związane z:

 • podjęciem czynności o charakterze administracyjnym, niezbędnych do prawidłowej realizacji zabiegu
 • wyznaczeniem miejsca przeprowadzenia zabiegu
 • pośrednictwem w kontaktach z placówką medyczną, która wyświadczy usługę leczenia
 • doradztwem niezbędnym dla prawidłowego zgromadzenia koniecznych badań, zaświadczeń i przygotowania się PACJENTA do poddania się leczeniu w ramach procedury medycznej
 • organizacją oraz administracją zabiegu wraz z opieka polskojęzycznego personelu
 • tłumaczeniem dokumentacji w zakresie niezbędnym do udzielenia PACJENTOWI usługi leczenia
 • badaniami kwalifikacyjnymi do zabiegu, które odbywają się w szpitalu
 • cenę za zabieg laserowej korekcji obu oczu wykonany najlepszą z możliwych metod operacji dostosowaną do przypadku medycznego pacjenta i zgodnie z jego preferencjami życiowymi
 • badanie kontrolne w dniu po zabiegu i wydanie dokumentacji medycznej

Zabieg jednorazowy!

Usunięcie wady i przywrócenie zdolności prawidłowego widzenia jest trwałe. Jedynie w szczególnych przypadkach zdarza się konieczność wykonania rekorekcji, ale dotyczy to wąskiego grona pacjentów (około 2-3% przypadków)

Gwarancja na rekorekcję (1 rok):
Jeżeli wymagana jest rekorekcja, jest ona wykonana bez opłat pacjenta za procedurę medyczną.

Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

fast
Jest szybka
Badanie kwalifikacyjne trwa 1,5 godziny, a zabieg ~15 minut
kolejka
Jest bezbolesna
Jest wykonywana z zastosowaniem znieczulenia miejscowego
refund
Jest precyzyjna
Laser pozwala dokonać korekcji z dokładnością do mikronów
refund
Jest bezpieczna
Laser jest wyposażony w technologie chroniące tkankę oka
kolejka
Koryguje znaczne wady refrakcji
refund
Pacjent nie będzie musiał nosić okularów
refund
Pacjent nie będzie musiał nosić soczewek
money
Oszczędność w dłuższej perspektywie

Z laserowej korekcji wzroku korzystają osoby, które lubią aktywnie uprawiać sport lub odczuwające dyskomfort przy noszeniu okularów i chcą w ten sposób poprawić jakość i komfort życia.

Laserowe leczenie wykorzystuje różne metody.

 • LASIK

  Najczęściej stosowana jest metoda LASIK, która polega na nacięciu rogówki w celu utworzenia bardzo cienkiego płatka. Mikrochirurg odchyla płatek. Następnie wprowadza laser, impulsy lasera excimerowego działają bezpośrednio na wewnętrzne warstwy rogówki, laser profiluje kształt rogówki. Po tym płatek zostaje starannie przyłożony do rogówki. Płatek zrasta się z rogówką. Zaletą tej metody jest to, że szybciej zostaje po zabiegu przywrócone dobre widzenie, tj. już następnego dnia, swędzenie jest odczuwalne 4–5 godz.
 • TransPRK

  Wyjątkowa metoda, gdyż wiązka laserowa wykonuje cały proces leczenia pod nadzorem mikrochirurga planującego i kontrolującego pracę lasera. Przy stosowaniu tej metody nie jest tworzony płatek rogówki. Stosowany w centrum laser AMARIS przenika przez wierzchnią warstwę rogówki (nabłonek) w celu bezdotykowego usunięcia tkanki. Pod koniec zabiegu na oko zakłada się na kilka dni soczewkę opatrunkową. Dobre widzenie wraca i swędzenie ustępuje w ciągu kilku dni po korekcji wzroku metodą TransPRK. Do zwykłych zajęć wraca się po 5-6 dniach.
 • PRK

  Podczas zabiegu mikrochirurg stosując specjalne środki „oczyszcza“ warstwę nabłonka rogówki i laserem modeluje odpowiednią krzywiznę rogówki. Na koniec zabiegu na oko zakłada się na kilka dni soczewkę opatrunkową. Przy stosowaniu tej metody widzenie wraca do normy i swędzenie ustępuje po kilku dniach po zabiegu korekcji wzroku. Do zwykłych zajęć wraca się po 5-6 dniach.
 • LASEK

  Podczas zabiegu nabłonek rogówki jest krótko poddawany działaniu substancji, która odseparowuje nabłonek od zrębu. Oddzielona warstwa nabłonka jest odchylana, na przygotowaną powierzchnię rogówki działa się promieniami lasera, korygując jej kształt. W charakterze opatrunku pod koniec zabiegu na oko zakłada się na kilka dni soczewkę kontaktową. Dobre widzenie wraca i swędzenie ustępuje po kilku dniach po zabiegu korekcji wzroku metodą LASEK. Do zwykłych zajęć wraca się po 5-6 dniach.
 • PresbyMAX

  Zabieg wykonywany tą metodą polega na wielokrzywiznowym modelowaniu wiązką laserową powierzchni oka w celu przywrócenia dobrego widzenie do bliży w przypadku starszych pacjentów (z reguły wieku powyżej 45 lat u których rozwija się starczowzroczność i pogarsza widzenie do bliży). Ta metoda jest stosowana razem z wymienionymi wyżej metodami laserowej korekcji wzroku (LASIK, TransPRK, PRK, LASEK). Podczas zabiegu dokonuje się korekcji wady refrakcji i presbiopii (starowzroczność, wiekowa dalekowzroczność – stan, w którym pogarsza się widzenie do bliży).
 • PTK

  Jest to zabieg, polegający na leczeniu chorób przewlekłych, blizn, zapalenia i erozji rogówki. Wiązka laserowa dokładnie działa jedynie na uszkodzoną rogówkę.

Jak przebiega procedura?

lekarz

Badania
kwalifikacyjne

Lekarz zapoznaje się z historią medyczną pacjenta, w szczególności z informacjami o stanie oczu, chorobach ogólnoustrojowych, stosowanych lekach. Pacjent powinien poinformować o chorobach oczu i operacjach w przeszłości.

kontakt

Kwalifikacja
do zabiegu

Podczas wizyty wszechstronnie ocenia się też stan oczu i ogólny stan zdrowia, bada się, czy pacjentowi można wykonać laserową korekcję wzroku, omawia przebieg zabiegu, oczekiwania i okres pooperacyjny.

pakiet

Przed
zabiegiem

Reżim przedoperacyjny: przed zabiegiem pacjent w ciągu 10 dni nie może nosić soczewek kontaktowych, w dniu zabiegu nie można używać kosmetyków i perfum (parujący alkohol ujemnie wpływa na wiązkę laserową).

zabieg

Przebieg
zabiegu

Podczas laserowej korekcji oczu dochodzi do zmiany krzywizny i mocy optycznej rogówki, w związku z czym promienie świetlne, po przejściu przez system optyczny oka, zaczynają skupiać się na siatkówce tak, jak powinny.

wroc

Po zabiegu
konsultacje lekarza

Po laserowej korekcji wzroku dobre widzenie zostaje przywrócone w ciągu 12 godz., jednak jest to kwestia bardzo indywidualna, szczegółowo omawiana podczas konsultacji.

Badania oczu i zabiegi wykonują doświadczeni lekarze, którzy wykonali po kilka tysięcy udanych operacji korekcji wad wzroku i którzy stale doskonalą swoją wiedzę podczas kongresów i staży w Europie Zachodniej i USA.

Kiedy można/nie można wykonać laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku może zostać wykonana:

 • osobom w wieku od 20 do około 50 lat u których:
 • krótkowzroczność nie przekracza (-)10 Dioptrii
 • dalekowzroczność nie przekracza (+) 6 Dioptrii
 • astygmatyzm nie przekracza 6 Dioptrii
 • wzrok nie uległ zmianie w ciągu ostatnich 2 lat
 • grubość rogówki jest odpowiednia do wykonania laserowej korekcji wzroku
 • brak jest innych chorób oczu, mogących negatywnie wpłynąć na ostrość widzenia

Laserowa korekcja wzroku nie może zostać wykonana:

 • dzieciom (gdyż ich oko rośnie i laserowa korekcja wzroku może dać jedynie krótkotrwały wynik)
 • kobietom ciężarnym i karmiącym piersią (korekcja jest wykonywana przed zajściem w ciążę lub po upływie 2-3 mies. od zakończenia karmienia piersią)
 • w przypadku patologii oka (przewlekła postępująca choroba rogówki, zaćma, zaawansowana jaskra, chorobowe zmiany siatkówki lub zmiany w plamce żółtej)
 • osobom, cierpiącym na choroby tkanki łącznej, cukrzycę, choroby psychiczne, jak również pacjentom, których oczekiwania dotyczące widzenia po korekcji laserowej są wyższe niż możliwe do osiągnięcia wyniki

Pytania i odpowiedzi

Nasi Partnerzy

Nasz konsultant czeka
na telefon od Ciebie

71 71 999 99 czynne codziennie: 9.00 - 17.00
MEDASCO S.A.
Sanatoria
Rehabilitacja
Telefon:
71 71 999 99


Koordynator:
733 355 229
biuro@medasco.pl