Krzysztof, Warszawa

Kolejki na zabiegi rehabilitacji w Polsce i doskwierające bóle związane z dyskopatią lędźwiową skłoniły mnie do poszukania szybkiego rozwiązania w rozsądnej cenie.

Bez problemu dostałem od lekarza POZ skierowanie do poradni rehabilitacyjnej i zamiast stanąć w wielomiesięcznej kolejce w Polsce pojechałem na Litwę. Znając wcześniej sanatoria litewskie wiedziałem, że oferują podobne usługi jak w sanatoria w Polsce zarówno w zakresie typowych zabiegów sanatoryjnych jak i szerokiego zakresu zabiegów rehabilitacyjnych. W moim przypadku nastawiałem się na te drugie chcąc w krótkim czasie dojść do siebie.

 

Wybrałem mniej w Polsce znaną miejscowość uzdrowiskową jaką są Birsztany – w mojej ocenie o dużo większym uroku niż sławne Druskienniki. A tam położone bezpośrednio nad Niemnem sanatorium Tulpes. W kolejnych dniach tygodniowego pobytu rozpoczętego konsultacją lekarską u pani doktor (mówiącej po polsku ), która rozpisała mi zabiegi na okres pobytu – ok 5 dziennie stopniowo zapomniałem o dolegliwościach bólowych zaznając doświadczeń raczej kuracjusza sanatorium. Wysoko oceniam kąpiele w wodzie solankowej, masaże i kinezyterapię a ciekawym doświadczeniem była dla mnie borowina godna polecenia głównie paniom. Pomimo październikowej, raczej pochmurnej aury z racji na intensywność zabiegów i lokalny mikroklimat oraz urocze otoczenie czas spędzony tam uważam za udany także w sferze poza medycznej.

Wartym podkreślenia jest to, że chyba w odróżnieniu od typowego modelu sanatoryjnego zarówno warunki zakwaterowania były na rozsądnym poziomie a wyżywienie z domowymi smakami z kuchnią bardzo zbliżoną do rodzimej. Polecam uwadze spacery po okolicy w tym odwiedzenie innych lokalnych sanatoriów oraz uroczej kawiarni z salą wystawową tuż obok. Ciekawym w okresie zimowym może być fakt sąsiedztwa sanatorium z małym orczykiem narciarskim dla urozmaicenia czasu.

Postawiony na nogi wracam do rzeczywistości powierzając rozliczenie części kosztów pobytu z NFZ firmie Medasco.

MEDASCO S.A.
Sanatoria
Rehabilitacja
Telefon:
71 71 999 99


Koordynator:
733 355 229
biuro@medasco.pl