Krzysztof O

Kochani, nie czekajcie w kolejce na usunięcie zaćmy w ramach NFZ, bo może być za późno, ze wzrokiem nie ma żartów. 2 lata oczekiwania na zabieg zakrawa na ponury żart. W ciągu pół roku zaćma uniemożliwiła mi normalne funkcjonowanie. Nie mogłem czytać, pracować na komputerze, prowadzić samochodu, żadne okulary nie pomagały, a wręcz utrudniały widzenie. Ciągła mgła przed oczyma stała się uciążliwą codziennością życia. Wiedziałem, że tak nie musi być, nie żyjemy przecież w Etiopii, tylko w cywilizowanym europejskim kraju, gdzie starsi ludzie nie powinni ślepnąć, czekając w wieloletniej kolejce na zabieg.
Niestety rzeczywistość jest okrutna, albo łaska NFZ, albo zabieg w prywatnej klinice za 3000 zł za jedno oko, a przeważnie trzeba to pomnożyć razy 2. Jakiego emeryta na to stać? Na szczęście istnieje firma Medasco, która podjęła się organizacji wyjazdów transgranicznych do klinik okulistycznych na Litwie i w Czechach.
W moim przypadku zgłosiłem się na zabieg na Litwie. W ciągu 2 tygodni załatwiłem wszystkie formalności związane z wyjazdem (badania lekarskie), termin i klinikę gdzie będzie przeprowadzony zabieg. Za 850 zł otrzymałem nową asferyczną soczewkę oczną renomowanej f-my Zeiss, transport w obie strony, dokładne badania okulistyczne, nocleg w 4 * hotelu, wyżywienie, wspaniałą opiekę, a przede wszystkim możemy ujrzeć na nowo świat. Jest naprawdę pięknie, nawet z jednym naprawionym okiem. Już w tej chwili planuję drugi wyjazd w celu zoperowania drugiego oka. Wszystko to w klinice Lirema w Kownie.
Składam ogromne podziękowania Pani dr Darii Menartowicz, opiekunce naszej 7-osobowej grupy pacjentów, za jej opiekuńczość, profesjonalizm i wyrozumiałość w różnych sytuacjach. Serdeczne podziękowania również dla personelu medycznego w klinice Lirema – są to profesjonaliści wysokiej klasy, pracujący na sprzęcie światowej klasy. Zabieg jest bezbolesny, a świat z nowymi oczyma piękny. Naprawdę polecam – to jest warte każdej ceny.
Jeszcze raz serdeczne dzięki wszystkim pracownikom Medasco, wykonujecie naprawdę wspaniałą robotę.

MEDASCO S.A.
Sanatoria
Rehabilitacja
Telefon:
71 71 999 99


Koordynator:
733 355 229
biuro@medasco.pl