Jak kompleksowo zadbać o cerę suchą?

Jak kompleksowo zadbać o cerę suchą?

Piękna i zadbana cera marzy się wszystkim, a w szczególności przedstawicielkom płci pięknej. Niestety, wiele osób boryka się z suchością skóry twarzy, co bardzo utrudnia pielęgnację. Na suchej skórze znacznie szybciej dochodzi również do powstania zmarszczek. Przesuszona skóra twarzy utrudnia również wykonanie perfekcyjnego makijażu. 

Jakie kosmetyki dla cery suchej?

Każdy, kto posiada cerę suchą, musi mieć na uwadze właściwe jej pielęgnowanie. Przede wszystkim należałoby odwiedzić sklep z naturalnymi kosmetykami (https://www.bee.pl/9309-naturalne-kosmetyki). Naturalne produkty kosmetyczne charakteryzuje bowiem wysoka skuteczność, a także duża wydajność. Nie sposób odmówić im również bezpieczeństwa stosowania. Kluczowy w pielęgnacji cery suchej jest odpowiednio dobrany krem. Krem na dzień do cery suchej powinien zawierać substancje, które pomogą nawilżyć wierzchnią warstwę naskórka. Dobrze dobrany kosmetyk do cery suchej powinien również zawierać substancje, które zapobiegną utracie wody przez naskórek. Warto więc poszukiwać w kremach na dzień kwasu hialuronowego, a także olejów roślinnych. Wśród olejów roślinnych na szczególną uwagę zasługuje olej arganowy, a także olej ze słodkich migdałów. Cera sucha wymagać będzie również kremu na noc. W nim również powinny znajdować się składniki o silnym potencjale odżywczym. Jeżeli chcemy zapobiec również przedwczesnemu pojawieniu się zmarszczek, dobrym pomysłem będzie zakup kremu zawierającego substancje o potencjale antyoksydacyjnym.

Jak pielęgnować cerę suchą?

Jak już zostało wspomniane, w pielęgnacji cery suchej niezastąpione są kosmetyki takie jak krem na dzień i krem na noc. Dobrze byłoby, gdyby zawierały one substancje takie jak olej ze słodkich migdałów oraz olej arganowy. Warto byłoby zainteresować się również delikatnym oczyszczaniem skóry. Wyposażmy się więc w łagodny płyn micelarny, dzięki któremu możliwe stanie się usunięcie makijażu. Do oczyszczania głębszego powinien nam posłużyć żel oczyszczający lub mleczko. Doskonale sprawdzi się także pianka oraz musy myjące. Nie sposób jednak nie zauważyć, że oprócz wyboru kosmetyków ważne jest także właściwe podejście do cery suchej. Żele myjące powinniśmy najpierw spieniać w palcach, a dopiero potem nakładać na skórę. W ten sposób unikniemy kłopotliwych podrażnień. Jeżeli aplikujemy kremy, musimy pamiętać o tym, aby je wklepywać, a nie wcierać. Wcieranie może bowiem doprowadzić do rozciągnięcia skóry, a co za tym idzie do powstania zmarszczek. Należy mieć na uwadze również regularność. Jedynie systematyczne stosowanie kosmetyków do cery suchej sprawi, że będziemy mogli cieszyć się efektami.

Mieszkanie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Author Image
Michał